Holmbergs El AB

Elektriker med över 25 års erfarenhet

Enköping – Uppsala – Västerås

Certifierad personal

Hög kvalitet och bra service

Prisvärda tjänster

Om oss

I över 25 år har vi hjälpt privatpersoner, företag, bostadsrättsföreningar, butiker, entreprenader, byggföretag och fastighetsförvaltare med olika former av elarbeten. 

Genom lång erfarenhet av både installation och service vet vi vad som krävs för ett lyckat arbete – oavsett uppdrag. Vi utför bland annat arbeten inom styr- och reglerteknik, solceller, laddare för elbil och elbuss samt belysning i både inomhus- och utomhusmiljö.

Sedan 2006 drivs Holmbergs El AB av Sören Holmberg som tillsammans med sina 14 erfarna elektriker ger snabb och noggrann service, så att du kan känna dig trygg under arbetets gång och nöjd efter slutfört arbete.

Våra kontor finns i Västerås och Enköping, men vi levererar elarbeten till nöjda kunder i hela Mellansverige.

20210423_114245

Kontakta oss

Vill du beställa jobb, få en offert eller bara komma i kontakt med oss? Klicka på knappen för att skicka ett mejl så återkommer vi så fort vi kan. Vi har som mål att svara inom 24 timmar.

Besöksadress Enköping

Besöksadress Västerås

Kontakta oss direkt

Sören

VD

070-621 02 01 soren@holmbergs-el.se

Christoffer

Elektriker

070-534 63 51 christoffer@holmbergs-el.se

Douglas

Elektriker

076-634 81 51 douglas@holmbergs-el.se

Jesper

Elektriker

073-025 67 76 jesper@holmbergs-el.se

Joel

Elektriker

070-445 75 06 joel@holmbergs-el.se

Nicklas

Elektriker

073-617 19 10 nicklas@holmbergs-el.se

Pontus

Elektriker

072-707 02 01 pontus@holmbergs-el.se

Robin

Elektriker

070-293 58 54 robin@holmbergs-el.se

Tommy

Elektriker

070-3850201 tommy@holmbergs-el.se

Simon

Elektriker

072-9187053 simon@holmbergs-el.se

Markus

Elektriker

072-036 52 08 markus@holmbergs-el.se

David

Elektriker

076-258 21 10 david@holmbergs-el.se

Urban

Elektriker

073-050 87 98 urban@holmbergs-el.se

Referenser och samarbeten

Vi arbetar med allt från mindre servicearbeten till stora projekt – alltid med fokus på långsiktighet och kvalitet. Här kan du se några av våra referenskunder och samarbetspartners.

Vi utför olika typer av arbeten på uppdrag av Siemens.

Vi utför installations- och underhållsarbete i Balders hyreshus och lägenheter.

Vi utför olika typer av arbeten på uppdrag av Schneider Electric.

Vi utför installations- och underhållsarbete i flera av Svealands-trafikens bussgarage.

Vi installerar laddstationer för elbilar från Zaptec. 

Läs mer Zaptecs produkter på deras hemsida eller i produktbladen: Produktblad Zaptec Go och Produktblad ZAPTEC Pro.

Följ oss på Instagram @holmbergsel

Besöksadress: Lillebergsgatan 6, Enköping
Besöksadress: Rönnbergagatan 10, Västerås

Postadress: Ragnar Lodbroks Väg 21, 723 55 Västerås

Telefon: 070-621 02 01
E-post: info@holmbergs-el.se